2017 m. sausio 12 d., ketvirtadienis

Kaip atsirinkti, kas sveika, o kas - ne?

Kaip atsirinkti, kas sveika, o kas - ne?

Sveikos, Mielosios,
Šiandien noriu pakalbėti apie mitybą...
Kodėl svarbu sveikai maitintis, turbūt žino kiekvienas, bet šiuolaikinė informacijos gausa klaidina daugelį iš mūsų. Pradėjus domėtis giliau, paaiškėja daug skirtingų nuomonių, kas sveika, o kas ne, kodėl verta valgyti tą, o ne aną, o lentynos lūžta nuo skirtingų, įmantriai įpakuotų, išreklamuotų „sveikų“ produktų...
Todėl šiandien noriu pasidalinti paprastais būdais, kuriuo aš naudojuosi, prieš perkant vienokį ar kitokį produktą: 
  • Pirmiausia - neperku paskubomis: jei įsiklausau į organizmo poreikius, išjaučiu ko šiuo metu jam reikia! Realūs organizmo poreikiai visiškai neatitinka reklamose mums sukurtų vaizdų... Be abejo, jei organizmas labai užsiteršęs, sakysit norisi nesveiko maisto! O čia jau galima vadovautis protu:
  • Gerai pagalvokite, ar gamtoje egzistuoja toks produktas natūraliu pavidalu: ar auga ant medžio ar žemėje „ypač tyras“ aliejus, agavų sirupas ar sojų padažas?
  • Kitas klausimas: ar tas produktas turi etiketę, kurioje nurodyta iš kokių dalių jis pagamintas: pvz: kopūstas, morka, riešutai ir kt... etikečių neturi. Kitaip sakant: vienaip ar kitaip apdorotas maistas, siekiant prailginti galiojimo laiką ir kad taptų skanesnis -  tampa ne maistu žmogui, o neretai - ir nuodu. Užduokite sau klausimą: kokią realią naudą ar daugiau žalą mano organizmui atneš šis produktas?
  • Ar šis produktas yra lengvai prieinamas žmogui natūraliom sąlygom? Na, pavyzdžiui: įsivaizduokite, kad atsidūrėte negyvenamoje saloje: ką valgysite? Ar bėgiosite ir gaudysite žvėris ir kepsite kepsnius? Gersite vandenį ar kavą? Ar daug grūdų prisirinksite ir kaip juos valgysite?  Ar didžia dalimi pasisotinsite tuo, kas lengviau prieinama? Ar daugiau virsite, kepsite, marinuosite, konservuosite ar skanausite žalią maistą? Mes esame gamtos dalis, todėl visa tai kas yra lengvai mums prieinama gamtoje ir yra mūsų maistas!
  • Taip pat, ar šis produktas yra lengvai įsisavinamas mano organizmo: deja, ne visas „supermaistas“ yra toks naudingas mūsų organizmui, kaip mums bandoma įteigti, nes jo įsisavinimui mūsų kūnas tiesiog nėra fiziologiškai prisitaikęs (pvz: ar daug suvalgytumėte paprastų, niekaip neapdorotų grudų? Arba ar žinote, kad dauguma mūsų klimato juostos žmonių daug lengviau įsisavina maisto medžiagas, esančias linų sėmenyse, nei chija sėklose).
  • Ir paskutinis: kaip jaučiuosi pavalgęs tokio maisto? Ar turiu energijos ir noriu veikti? Ar pavalgius norisi trumpam prigulti?
Be abejo, aš irgi klystu, skubomis padarau nesąmoningus pasirinkimus, bet myliu save ir dėl to sau nepriekaištauju, pasimokau iš klaidų, džiaugiuosi savo pasiekimais ir su laiku sąmoningumas didėja...
Taigi, Mielosios, jauskime save, būkime sąmoningos ir darykime sąmoningus pasirinkimus!
P.S. Dalinuosi trumpu video apie mitybą iš paskutinės stovyklos:
Net jei ir esate visavalgė, galbūt galite savo racioną paįvairinti „gyvu maistu“, kurio kviečiu paragauti stovykloje „Moteriškumas. Sveikata. Harmonija“ sausio 21d. Kauno raj.
Čia ne tik ragausime Irenos Žentalytės (mitybos „gyvu maistu“ ekspertės, GNTV laidos „Žalias skonis“ vedėjos), itin gardžius ir sveikus patiekalus, bet ir klausysime paskaitų, kaip keisti mityba, kodėl ji svarbi, kas yra imunitetas, kur jis yra ir kaip visa tai susiję su gera Moters savijauta.
Gydytoja - natūropatė Aiva Vaivarienė kalbės apie Moters energetinius centrus, įsižeminimą, moteriškumą ir kaip visa tai susiję su vidine Moters laime.
Taip pat, mokinsimės labiau jausti save, suprasti savo poreikius, pačiom rasti atsakymus į rūpimus klausimus, ieškosime iš kur atsiranda ligos ir mokinsimės jas išsigydyti,
Mėgausimės aromaterapija ir sužinosime apie jos teikiamą naudą mūsų fizinei, psichinei ir emocinei sveikatai.
Pasibūsime mylinčių moterų draugijoje, atsigausime nuo kasdienybės šurmulio, o gal būt, susirasime ir naujų draugų bei bendraminčių.
Daugiau informacijos apie stovyklą rasite: www.moteriskumopaslaptys.lt/programa, taip pat mūsų facebook puslapyje.
Jei turite klausimų dėl stovyklos, jei turite pastebėjimų ar domina kokia nors, Jums aktuali tema, kurią galėtume paplėtoti naujienlaiškyje ar stovykloje, skambinkite 868465798 arba rašykite info@moteriskumopaslaptys.lt
Su meile, Eligija

2017 m. sausio 1 d., sekmadienis

Sveiki, 2017 - tieji!

 Štai Jie jau ir čia...
Galbūt Jums pasirodys keista, bet aš šventes švenčiu kada noriu ir kaip noriu. Gimtadienis be torto. O kodėl gi ne? Kūčių vakarienei vaisiai ir riešutai? Kalėdų eglutė vasara? Kalėdų dovanėlės ne per Kalėdas? Fejerverkai „čia ir dabar“? O kodėl gi ne?
Gausus stalas, persivalgymas, man nepanašus į tikrą šventę, o per visą šventinių valgių, namų ruošą, apsivalgymus, nebelieka to tikro džiaugsmo, tos šventės viduje ir tikro laiko su šeima bei draugais... 
Man geriausia šventė vyksta nesupanuotai, „čia ir dabar“. Pastebėkit - tą puikiai moka vaikai  :)
Pernai Naujuosius sutikau lakstydama su vaikais basa po sniegą, o šiemet - žiūrėdama į savo miegančią šeimyną, apimta didžiulės laimės ir dėkingumo, kad Jie yra mano gyvenime!
Taigi, Mielosios,
Linkiu, kad Nauji 2017- ieji Jums padėtų išsivaduoti iš stereotipų, suprasti tikruosius SAVO norus, gyventi SAVO gyvenimus, mėgautis akimirkomis, NIEKO NELAUKIANT (atostogų, švenčių, naujo darbo, vyro, Naujų metų ir t.t...).
JŪS ESATE KŪRĖJOS, TODĖL KURKITE SAVO REALYBĘ TOKIĄ, KOKIOS JŪS NORITE!
O Jei manote, kad atėjo laikas kažką keisti, bet nežinote kaip? Norite labiau suprasti savo moteriškąją prigimtį, pagerinti mitybą, atsipalaiduoti mylinčių moterų draugijoje, o galbūt ir surasti atsakymus, į ilgai Jums ramybės neduodančius klausimus, išmokti valdyti savo gyvenimą, susitikim sausio 21d. Kauno raj. dienos stovykloje „Moteriškumas. Sveikata. Harmonija“. 
P.s. Svečiuosis ir nuostabi gydytoja - natūropatė Aiva Vaivarienė (Plačiau apie Aivą Vaivarienę: www.moteriskumopaslaptys.lt/aiva-vaivariene/)
Detalią stovyklos informaciją ir apie kitus renginius rasite: www.moteriskumopaslaptys.lt arba https://www.facebook.com/events/.
Su Meile,
Stovyklos organizatorė, Eligija